Cry Tento týden není žádná služba Cry

Ostatní soutěže

Ženy - OP Ženy - OP

PřihlášeníStatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes1697
mod_vvisit_counterVčera3153
mod_vvisit_counterTento týden16086
mod_vvisit_counterMinulý týden23649
mod_vvisit_counterTento měsíc79337
mod_vvisit_counterMinulý měsíc109335
mod_vvisit_counterVše3770009
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval
RSS

mesto-lanskroun-schaeffler MU Lanškroun Schaeffler Lanškroun

Dalším významným podporovatelem lanškrounského volejbalu mládeže je ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
A to formou projektu: Program X. výzva č.2,5 a Můj klub a Program B1 - podpora Pardubického kraje.

VK Lanškroun - Slovan Moravská Třebová

Email Tisk PDF
(poč.hlasování 6, průměr je 5.00)

Slovan Moravská Třebová x VK Lanškroun

5. kolo = 3:2 (-21,21,-19,22,20)

6. kolo = 3:2 (16,-20,-21,16,11)

 V sobotu 26.10.2019 jsme se odebraly k odehrání třetího dvojkola letošní soutěže. Tentokrát jsme se vydaly do Moravské Třebové.

Holky z Moravské Třebové jsou v soutěži loňským nováčkem a hned loni o sobě daly vědět super výkony, takže se dalo předpokládat, že i letos se bude jednat o vyrovnané zápasy při kterých se bude bojovat o výsledné rozdělení bodů. 

  Naši domněnku, že se bude jednat o dlouhý volejbalový boj potvrdil hned první zápas. První set Moravskou Třebovou porážíme těsným rozdílem 25:21 a hned v setu druhém nám to holky náležitě vrací 21:25. Do třetího setu se tedy jde za stavu 1:1 na sety. Ve třetím setu se nám podaří výborně zvládnout koncovku a vítězné skóre je nakonec na naší straně. Set čtvrtý bohužel opět prohráváme těsným rozdílem 22:25. A jde se do tie-breaku. Pátému setu se také říká set zkrácený, protože se obvykle hraje jen do získání 15 bodů, to ovšem pro tento zápas neplatí. Taháme se z holkama z Moravské o každý bod a nikomu z nás se nedaří set, a tedy i celý zápas ukončit. Štěstí se nakonec přikloní na stranu soupeřek a my tak prohráváme 20:22. Konečné skóre je tedy 2:3 pro Moravskou Třebovou a pro nás to znamená, že odcházíme do šaten s jedním bodem. 

 

   Následuje hodinová pauze, která je již tradičně v Moravské Třebové spojena s buchtou a kávou. Holky z Moravské mají totiž moc hezkou tradici, kdy upečou buchty a zařídí kávu a to i pro soupeřky. Je to moc milé gesto, které se jen tak nevidí, bohužel se totiž často stává, že rivalita, která je na hřišti samozřejmě potřeba se přenese i do nálady, která panuje mezi oběma týmy po zápase. Takže tedy po výborné buchtě (na výběr z několika druhů) a kávě jdeme na zápas číslo dvě. 

 

   Hned v prvním setu je jasné, že soupeřky neusnuly na vavřínech a světe div se, jako již častokrát Lanškroun zjišťuje, že ani druhý zápas nám nikdo nedá za úsměv. První set tedy prohráváme 16:25. Po důležité taktické domluvě, kdy si řekneme tajné klubové informace ke hře - jako třeba: "Samo to asi nepůjde." nebo "Měly bychom začít hrát." jdeme do dalšího setu. Druhý a třetí set nakonec v koncovce urveme na naší stranu. Stav je 2:1 a my doufáme v rychlý konec čtvrtého setu a zisk tří bodů. Bohužel nastává přesně ten okamžik, ve kterém je jasně vidět, že s jedním tréninkem týdně se devátý set hraje opravdu obtížně. Ve třetím setu druhého zápasu nám prostě jak se říká "došlo". S ubývající silou se začínají kupit zbytečné chyby a čtvrtý set prohráváme. A je to opět tady jde se to tie-breaku. Už zase, letos již po čtvrté. I když předem nic nevzdáváme, je nám jasné, že vyhrát bude těžké. Sil už moc nezbývá a od vítězství nás dělí ještě 15 bodů. Nakonec jich zvládneme dát jen 11 a opět ukončujeme utkání se ziskem pouze jednoho bodu. 

S výsledkem jsme však spokojeny. Obě utkání byla bojovná a moc hezky jsme si zahrály. Momentálně nás čekají dva domácí zápasy. První z nich se odehraje na hale v Tatenicích v neděli 3.11., budeme moc rády když nás přijdete podpořit. 

 

Sestava: Nikola Šebrlová (U), Pavla Totušková (U), Žaneta Matějková (S), Linda Leová (S), Jana Drozdová (B), Adéla Horáčková (B), Veronika Svatoňová (L), Sabina Roubalová (N). 

alt

 

 

alt

Pro komentování se přihlas
  • Žádné komentáře nenalezeny