Dalším významným podporovatelem lanškrounského volejbalu mládeže do 18 let je ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
A to formou projektu: Program VIII., X. výzva č.2,5 a Můj klub a Program B1 - podpora Pardubického kraje.

Frýdko-Místkovská Kopa, aneb místo pochodu třetí flek na turnaji

Email Tisk PDF
(poč.hlasování 4, průměr je 5.00)

V pátek jsme vyrazili po 17 hod. se staršími žákyněmi zcela opačným směrem, než bylo jejich přáním, ale po úspěchu ve Frýdku-Místku na Memoriálu Evžena Kučery určitě názor přehodnotily.

Po lehkých technických problémech kousek od cíle, jsme dorazili do hotelového domu a ráno v 6,45 vyrazili směr hala. Tam nás v základní skupině čekal Olymp Praha, Ostrava a polský Cieszyn. Po snadné výhře nad Olympem a druhém vítězství nad Ostravou bylo jasné že postoupíme z prvního místa a vyhlíželi jsme další soupeřky. Ve skupině play-off to byly děvčata místního béčka, Žiaru nad Hronom a Komety Praha. I tato skupina měla stejný průběh, dva vyhrané zápasy za 2 body, což znamenalo uhrát ještě set. I tento úkol byl splněn ve třetím zápase s Kometou. Na nedělní ráno jsme vyfásli do semifinále Frýdek-Místek „A“ i s jejich bubeníky a dvacítkou fanoušků. Nepovedl se nám vstup do utkání a v závěru prvního setu holky prohrávaly 14:23. Proti Kometě si vyzkoušely, že stáhnout 8 bodů je v jejich silách a povedlo se jim to i tentokrát. Otočily skvělým výkonem na 25:24, umlčely bubny, ale nakonec set prohrály. Ve druhém setu jsme vedli 6:0, ale ani to nestačilo proti skvěle podávajícím domácím hráčkám a zápas jsme prohráli. V boji o bronz nás čekalo další polské družstvo Zywiec a na našich holkách bylo vidět, že si přijely pro medaili. Udržovaly si vedení v průběhu obou setů a zápas dotáhly do vítězného konce.

Odehraných 8 zápasů za dva dny bylo skvělou přípravou před vstupem do soutěží a jsme opravdu spokojeni s hrou i herním projevem našich bojovnic. Holky SUPER!!!!

Míša Jarošová byla zvolena do Top 6 hráček turnaje.

Sestava: Áďa Martincová, Simča Habigerová, Mája Klabanová, Míša Jarošová, Sabča Šilarová, Bára Kačerovská, Maky Pavlasová, Lucka Horáková, Anička Dařílková, Valča Švecová

Základní skupina:

Lanškroun – Olymp D 2:0 (5,6)

Lanškroun – Ostrava 2:0 (6,12)

Lanškroun – Cieszyn PLR 1:1 (8,-14)

Skupina play-off:

Lanškroun – Frýdek-Místek B  2:0 (15,17)

Lanškroun – Žiar nad Hronom 2:0 (19, 15)

Lanškroun – Kometa Praha 1:2 (9, -21, -5)

Semifinále

Lanškroun – Frýdek-Místek 0:2 (-25,-18)

O třetí místo:

Lanškroun – Zywiec PLR 2:0 (18,20)

starsi-zakyne-20180910-turnaj-FM3 starsi-zakyne-20180910-turnaj-FM1starsi-zakyne-20180910-turnaj-FM2