Cry Tento týden není žádná služba Cry

mesto-lanskroun-podekovani MU Lanškroun Infokanál Lanškroun

Dalším významným podporovatelem lanškrounského volejbalu mládeže je ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
A to formou projektu: Program VIII., X. výzva č.2,5 a Můj klub a Program B1 - podpora Pardubického kraje.

Pár otázek před soutěží pro...

Email Tisk PDF
(poč.hlasování 2, průměr je 5.00)

Před začátkem soutěží by náš oddíl velmi rád informoval své fanoušky o tom, jak jsou jednotlivé týmy připraveny na začínající soutěžní rok 2018 - 2019. Trenérům či kapitánům jsme položili pár otázek týkajících se jejich týmů. V článku naleznete jejich odpovědi.

Dnes odpovídá trenér týmu mužů A - Standa Musil...

 

1) Jakou soutěž budete letos hrát a s jakým cílem?

V letošním roce budeme hrát 2. ligu mužů. Cílem bude jednoznačně se udržet, ale nevíme, co od této soutěže můžeme očekávat, takže se to těžko odhaduje. 2. liga mužů se v Lanškrouně ještě nehrála, tak nemáme možnost ani s nikým konzultovat. Navíc jsme byli nalosováni do nejtěžší skupiny C, což je skupina Moravská, kde nás čekají velice silné týmy, na jejichž soupiskách budou i bývalí hráči extraligových týmů či reprezentační družstvo ČR kadetů. Tak uvidíme :-).


2) Jakou aktuální hráčskou sestavu má vaše družstvo, kdo přišel, případně odešel? Jak je to s trenéry a realizačním týmem?

Sestava zůstala stejná jako loni. Nechtěli jsme nijak posilovat, kluci si tu soutěž vybojovali, tak ať ji hrají. Do přípravy se s námi zapojili dva šikovní kadeti. Rýsuje se možná jeden příchod hráče, který by chtěl v Lanškrouně zakotvit, ale to se rozhodne až na přelomu roku.

Aktuální sestava, která se zapojila do přípravy - smečaři Jirka Záleský, Dominik Stasiowski, Kuba Pfeifer, Lojza Koudelka, blokaři Michal Rybka, Lukáš Marek, Ivo Poláček, Jindra Chudý a Béďa Smolák, nahrávači Standa Musil, Filip Janisch a Vojta Hejl, účka Vláďa Čajka a Dominik Joza a libera Petr Matějka a Jirka Roubal. Trenérem je Standa Musil. Kdyby mi chtěl kdokoli s trénováním pomoct, budu moc rád, protože toho času v tělocvičně je fakt hodně :-).

 

3) Potýkáte se s nějakým zraněním hráčů či nějakou jinou absencí?

Asi nejzásadnější informací je, že se po roční pauze bez volejbalu způsobené zraněním kolene při turnaji, vrací do hry Michal Rybka. Zkušené blokaře potřebujeme jako sůl, tak doufáme, že se do toho Michal rychle dostane zpátky. Velkým problémem před začátkem soutěže je stav smečařů. U jednoho léčíme zranění kotníku, u druhého kolene a třetí v listopadu odjíždí za prací do zahraničí. V úplném  pořádku je jen Kuba Pfeifer, tak bude muset hrát za dva :-). Jinak jsou to drobné bolístky u více hráčů, které se každoročně vyskytují, ale učíme se s tím pracovat.

 

4) Kdo bude kapitánem týmu a proč?

Před třemi roky se kapitánem týmu stal nejstarší hráč MIchal Rybka a nehodláme na tom nic měnit. Michal je navíc zodpovědný a férový kluk, takže si myslím, že ta volba byla více než správná.

 

5) Jak probíhala příprava před soutěží, jak plánujete trénovat v průběhu sezony?

Trénujeme od července, kde kluci dostali jako povinnost účastnit se společných tréninků s B-týmem, aby si sáhli na balon. Od začátku srpna již trénujeme spolu. Všichni hráči se zúčastnili volejbalového soustředění v Dolní Čermné. Tradičně jej máme s B-týmem mužů, rostou na něm nejen sportovní výkony, ale i vzájemná soudržnost obou týmů a hlavně se tmelí parta... Dohromady s béčkem máme šest kytaristů, to je pak pecka !!! Od září najíždíme na tréninky dvakrát týdně. Jsme si vědomi, že je to na druhou ligu málo, ale při současném rozložení týmu s vysokoškoláky se víckrát nejsme schopni sejít. 


6) Co od letošní sezony můžeme od vašeho týmu očekávat?

Budeme bojovat, aby jsme neudělali Lanškrounu ostudu. Chceme hrát pěkný volejbal, uvidíme na co skutečně máme, protože budeme bojovat s týmy, které mají s druhou ligou letité zkušenosti, některé týmy hrály i 1: ligu a jak jsem již zmínil - narazíme na některé bývalé výborné extraligové hráče - např. Honzu Muroně, Pavla Koláře nebo Petra Zapletala. 

 

7) Připomeňte nám prosím ještě vaše umístění a pocity z minulého soutěžního ročníku...

V loňském roce jsme byli přeborníky Pardubického a Královehradeckého kraje. Jako vítěz jsme se dostali do kvalifikace o 2. ligu, jejíž pořadatelství se podařilo dostat do Lanškrouna. V baráži jsme ani jednou neprohráli a z 1. místa před plnou halou diváků postoupili do 2. ligy. Pocity se nedají popsat, naprosto je ale vystihla reportáž Lanškrounského infokanálu, na jejichž stránkách je stále ke shlédnutí. 

 

Moc děkujeme za odpovědi a ať se týmu daří soutěž nejen udržet, ale i bavit diváky v ochozech. 

 

Pro komentování se přihlas
  • Žádné komentáře nenalezeny