pivoSlužbu tento týden má Joža Krsek a Lenka Š. pivo

Aktuální výsledky týdne:

Muži A - KPIČ. Třebová - LA jun.  0:3,1:3 
Ženy B - KPI   
Muži A - KPISvitavy - LA kad. 3:1,1:3 

 

mesto-lanskroun-schaeffler MU Lanškroun Schaeffler Lanškroun

Dalším významným podporovatelem lanškrounského volejbalu mládeže je ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
A to formou projektu: Program Můj klub a Program B1 - podpora Pardubického kraje.

Historický koutek volejbalu VI - rozluštění

Email Tisk PDF
(poč.hlasování 0, průměr je 0)

A opět zveřejňujeme výsledky předchozího historického koutku, abyste si mohli ověřit vaše tipy.

 

Mladší žákyně - úspěšný víkend

Email Tisk PDF
(poč.hlasování 0, průměr je 0)

Náročný, ale úspěšný byl tento víkend (25. - 26.10.) pro naše mladé volejbalistky:

Sobota 25.10. KP mladších žákyň v Lanškrouně, 6. kolo:

VO TJ Lanškroun - Sokol Pardubice 1 : 2 (25:8, 12:25, 11:15),  - VK Litomyšl 2 : 0 (25:10, 25:17),

- Sokol Kunvald  2 : 0 (25:17, 25:7),  - TJ Svitavy 2 : 0 ( 25:19, 25:18)

Jediná porážka v úvodním utkání se Sokolem Pardubice, padá z části na vrub trenéra (Tomiška), který přecenil možnosti základní šestky, a po jasně vyhraném prvém setu dal možnost dalším hráčkám, které druhý set prohrály. Do třetího zkráceného setu se původní sestava nedokázala dostat a výsledkem je asi zbytečná porážka. V dalších utkáních byla naše převaha naprosto jasná i když znova dal trenér příložitost dalším hráčkám. Poděkování patří rozhodčím na tomto turnaji: Svatoňové Petře a Veronice, Píšové Martině, Marešové Veronice, Kolderové Natalii a Pickové Kristýně. Všech 14 (!) utkání rozhodovaly ke spokojenosti hráček i přítomných trenérů. Zvláštní poděkování patří i trenérce Olině Hradilové, která pomohla s organizací turnaje a perfektním servisem pro přítomné trenéry.

Sestava domácích: Burešová Adéla, Preisnerová Sofie, Ponomarevová Nicola, Kovářová Kristýna, Macháčková Zuzana, Kulhánková Michaela, Fišerová Kristýna, Stará Michaela, Chrobáková Aneta, Kartariková Nela, Šilarová Jana.

Neděle 26. 10. Oblastní přebor mladších žákyň Olomouckého kraje v Prostějově, 1. kolo:

Hned v prvém utkání naše hráčky překvapily vítězstvím nad družstvem Olomouce a počítá se i jasné jasné vítězství nad Přerovem. Pak již našim hráčkám (zřejmě po náročné sobotě) došly síly a výsledkem byly dvě porážky s PVK Prostějov a Sokolem Šternberk.

Sestava: Ponomarevová Nicola, Preisnerová Sofie, Kulhánková Michaela, Macháčková Zuzana, Fišerová Kristýna, Krsková Tereza, Burešová Adéla, Kovářová Kristýna.

Libor Tomiška

 

Komentáře (2) Shlédnutí: 981
 

Muži: Letohrad "A" - Lanškroun "A"

Email Tisk PDF
(poč.hlasování 3, průměr je 4.33)

Rozlosování soutěže zavedlo naše volejbalisty do nedalekého Letohradu, kde se utkali s doposavaď posledním týmem celé soutěže, který zatím vyhrál pouze jediný set. Lanškrounští začali zápas v poklidném tempu, které stačilo k malému vedení o 1-3 body a vítězství v prním setu. Následný průběh utkání nepřinesl žádné výrazné herní výkyvy ani na jedné straně, takže náš tým mohl prostřídat celou lavičku a dát tak šanci hráčům, kteří se minulé zápasy neprodrali do základní sestavy. Jak utkání začalo, tak i skočilo, tedy jasnou výhrou našich dvakrát 3:0 na sety.

Orel Letohrad A : VO Lanškroun A - 0:3(-17,-20,-19), 0:3(-15,-20,-20)

Sestava Lanškroun: Ondřej Kolder, Jakub Pfeifer, Jiří Pfeifer, Filip Janisch, Michal Rybka, Michal Peškar, Lukáš Marek , Milan Valúšek, Ondřej Havlena, Matouš Havlena a Zbyněk Jurča.

Komentáře (0) Shlédnutí: 780
 

2.liga žen: VK Lanškroun - DDM Brno

Email Tisk PDF
(poč.hlasování 2, průměr je 5.00)

Dne 25.10. jsme poprvé vyjely na zápas ven a to do Brna. Utkaly jsme se tu s hráčkami DDM Brno. Do prvního setu jsme vstoupily plné nadšení a očekávání z našich soupeřek, se kterými jsme se setkaly poprvé. První set byl velice vyrovnaný, ovšem jak je našim zvykem, koncovky se nám nedaří. To potvrdil i druhý set, který jsme stejně jako první prohrály. Do třetího setu jsme šly s větší razancí, dařilo se nám převážně na smeči a hráčky se nás trochu zalekly. Koncovka třetího setu už patřila nám a my vyhrály. Další set jsme chtěly udržet stejně dobré tempo, což se dařilo prakticky téměř celý set. Ovšem při posledních míčích jsme měly smůlu a Brňačky nás dotáhly a koncovku vyhrály těsně 25:23. Celkově jsme tedy prohrály 1:3 :(

Po hodinové přestávce a občerstvení jsme načerpaly nové síly a pustily se bojovat do dalšího zápasu. První set jsme začínaly podobně jako první zápas, velmi vyrovaně, ale v koncovce jsme opět neměly štěstí. Další set už vypadal velice nadějně a tentokrát jsme si už nenechaly konovku utéct a set vyhrály téměř s přehledem. Třetí set byl velice napínavý, ale bohužel skončil vítěžně ve prospěch našich soupeřek. Další, tedy již čtvrý set jsme měly pro změnu smůlu na rozhodčí, kteří pískali jasné míče pro nás, soupeřkám. Koncovka byla velice dramatická, dokázaly jsme vyrovnat stav a bojovat o každý míč. Ovšem nakonec sme těsně prohrály.

Celé dva zápasy byla v tělocvičně velice hlučná atmosféra, neboť diváci z Brna sebou měli bubny a další násroje, které nás rušily a my se tak nemohly 100% koncentorvat na utkání. Nic méně dva prohrané zápasy nic neznamejí a my se budeme dále pokoušet  vyhrávat v následujících utkáních.

Sestava: Andrea Mrázová, Blanka Strnadová, Markéta Kristková, Klára Vlčková, Jana Drozdová, Kateřina Matějková, Radka Janyšková, Veronika Zachařová, Sabina Roubalová, Tereza Šedá, Hanka Jirásková.

Komentáře (0) Shlédnutí: 963
 

Historický koutek volejbalu VI

Email Tisk PDF
(poč.hlasování 0, průměr je 0)

I dnes uvidíte fotografie z historie lanškrounského volejbalu. Zůstaneme v rozmezí let 1964 – 1965. K obličejům, které jste už viděli se přidají i nové - z tehdy nastupující generace. Některým můžeme jen závidět, že jsou stále volejbalově aktivní, ať už jako hráči nebo organizátoři volejbalových akcí. S volejbalem se prostě dá prožít celý život….

 

Historický koutek volejbalu V - rozluštění

Email Tisk PDF
(poč.hlasování 1, průměr je 5.00)

Dnes si můžete přečíst jména mužů z fotografií zveřejněných minulý týden.

 

"VONTŬV SEDMIBOJ"

Email Tisk PDF
(poč.hlasování 6, průměr je 5.00)
V sobotu 18. října 2008 se za slunného, i když chladného počasí, uskutečnil již 3. ročník turnaje v netradičnch disciplínách "Vontův sedmiboj". Je to již třetím rokem co se tento turnaj pořádá jako vzpomínka na naše kamarády Josefa "Pomeho" Roubala a Josefa "Vonta" Roubala. Turnaje se zúčastnilo rekordních 32 borců, kteří změřili své síly v těchto disciplínách: šipky, střelba ze vzduchovky, kop na bránu, střelba hokejkou na bránu, hod kroužky, hod krikeťákem na cíl a petanque. Všichni účastníci turnaje si před začátkem každé disciplíny vylosovali číslo, které je přiřadilo do tzv. pavouka, kde se vždy 2 soupeři utkali mezi s sebou o postup do dalšího kola, přičemž vítězící hráč prošel až do finále, kde si připsal maximální počet bodů. Všichni zasvěcení vědí, jak je systém soupeření v pavouku ošidný. Samozřejmě se stalo, že někteří borci končili hned v prvním kole a měli tak spoustu času na povídání a vzpomínání při skvěle připraveném občerstvení, které jako každý rok zabezpečil Jirka Roubal. Po dlouhém a vyčerpávajícím marathonu bojů v jednotlivých disciplínách se z celkového vítězství radoval překvapivě Libor Peškar, druhý skončil Milan Riess a třetí Martin Langer. Po vyhlášení výsledků následovalo sdělování dojmů a volná zábava, při které si všichni rádi zazpívali za doprovodu famózní harmoniky Zdeňka Vykydala a výborné kytary Jirky Roubala až do pozdních nočních hodin. Závěrem je třeba konstatovat, že se akce vydařila jak po stránce sportovní tak i té společenské a všichni se již těšíme na ročník příští. MrkajĂ­cĂ­
 

Muži "A" poprvé doma

Email Tisk PDF
(poč.hlasování 5, průměr je 4.60)

Lanškrounští volejbalisté se poprvé představili na domácím hřišti, a nutno hned na začátek podotknout že úspěšně.

1. set prvního zápasu byl ze strany našich volejbalistů poněkud rozpačitý, snad až rozespalý (komu by se také chtělo vstávat před 9h ranní). Další set byl již díky zlepšené hře vítězný a v této vítězné atmosféře byl i zápas dohrán, tedy 3:1 pro Lanškroun.

Druhý zápas začal velice vyrovnanými výkony, kdy každý tým ztratil 1 set. Po z lanškrounského pohledu nevydařeném 3. setu a začátku 4.setu přišel zvrat, kdy naši hráči dokázali zvrátit velmi nepříznivý vývoj zápasu a precizní a přesnou hrou srovnali stav na 2:2 na sety. V 5., rozhodující sadě lanškrounští volejbalisté od začátku mírně zaostávali za svými rivaly. Po změně stran (za stavu 4:8) zabojovali a za přispění trochy potřebného štěstí celý zápas vyhráli.

 

 

VO TJ Lanškroun A : Sokol Pardubice I. A - 3:1(-13,17,26,23); 3:2(-28,21,-13,20,14)

Sestava Lanškroun: Kolder Ondřej, Horáček Adam, Křepelka Lukáš, Pfeifer Jakub, Pfeifer Jiří, Janisch Filip, Janisch Radek, Rybka Michal, Peškar Michal, Marek Lukáš, Valúšek Milan a  Zbyněk Jurča

 

Komentáře (0) Shlédnutí: 887
 
«ZačátekPředchozí291292293294295296297298DalšíKonec»

Strana 291 z 298
 

Kdo hraje

 
Sobota 26. září
Ženy B - KPIMladší žákyně 
MČR - finále
9 hod. Krnov
Muži A - KPI Kadeti - EX-KTI
1. kolo
9 hod. H. Králové
Neděle 27. září
 Ženy B - KPI Mladší žákyně  
MČR - finále
9 hod. Krnov
Muži A - KPI Kadeti - EX - KTI
1. kolo
9 hod. H. Králové
Ženy B - KPI Kadetky - 1. liga
LA - Prostějov
10 a 14 hod. SH Střelnice
 
 
 
 

Náhodný obrázek

DSCF4284
DSCF4284
Image Detail

Poslední komentáře

Host (trenér)
Děvčata, nic se neděje, dobrý 3 body!!
Host (T.)
Holky, klobouk dolů, úžasný zážitek sledovat lanškrounský vo...
Host (Jan)
Mladším žákyním velká gratulace hrajete super
Myslím, že největší zásluhu na tom, že turnaj skvěle dopadl ...
Host (Martin Joza)
Obrovská POKLONA a PODĚKOVÁNÍ děvčatům a trenérům !!!!! B...